Rodzina na Swoim: kredyt mieszkaniowy z dopłatą

Szukaj:


Rodzina na Swoim także dla singli

W ciągu 2 do 3 miesięcy single mają być objęci rządowymi dopłatami do kredytów, w ramach programu „Rodzina na swoim”. To znacząco zwiększa ich szanse na własne „M”. Eksperci Invigo, internetowego pośrednika kredytowego sprawdzili, gdzie najbardziej opłacałoby się szukać takiego kredytu. Okazuje się, że na swoje można się wyprowadzić już za mniej niż 500 zł miesięcznie.

W Ministerstwie Infrastruktury trwają prace nad zmianami w programie Rodzina na Swoim i o ile w projekcie ustawy nie nastąpią istotne zmiany, z nowości już mogą się cieszyć polscy single. Eksperci Invigo, internetowego pośrednika hipotecznego sprawdzili, jaką ratę miałby do spłacenia taki klient biorący dziś kredyt w jednym z polskich banków, gdyby RnS była już dla niego dostępna.

„W całym 2010 roku zainteresowanie Rodziną na Swoim deklarowało ok. 30 proc. klientów, trafiających na naszą stronę internetową” – mówi Łukasz Wojcieszak, Prezes Zarządu Invigo. – Informacje o planowanych zmianach w programie nie spowodowały fali nowych zapytań, ale faktycznie coraz częściej zgłaszają się do nas single skuszeni nową możliwością. To ważne, że program obejmie nową grupę, dla której pomoc rządu może być decydującym argumentem do usamodzielnienia”.

Okazuje się, że najlepszą propozycję dla singla miałby Deutsche Bank, gdzie rata z dopłatą wyniosłaby niecałe 500 zł miesięcznie. Kolejne miejsca w rankingu Invigo zajęły Allianz Bank, Bank Pocztowy, Millennium, Lukas Bank, i Bank Pekao SA. We wszystkich bankach współpracujących z Invigo, w których dostępny jest program Rodzina na Swoim, rata miesięczna z dopłatą nie przekroczyłaby 1 000 zł.

Kalkulację wykonano dla klienta w wieku 30 lat, który szuka kredytu w złotych na mieszkanie o powierzchni 30 m2 i wartości 200 tys. zł. Kredyt miałby wynieść 160 tys. zł i być spłacany przez 30 lat. Dopłaty rządowe dla singli miałyby dotyczyć powierzchni maksymalnie 30 m2 mieszkania, którego całkowita wielkość nie mogłaby przekroczyć 50 m2. Klient nie może mieć więcej niż 35 lat w momencie składania wniosku i musi to być jego pierwsze mieszkanie (wniosek kredytowy można będzie złożyć najpóźniej do końca roku kalendarzowego, w którym kończy się 35lat).

Rodzina na Swoim to rządowy program bezzwrotnych dopłat do kredytów, skierowany do osób o najniższych dochodach. Rząd przez pierwsze osiem lat trwania kredytu spłaca za klienta ok. 50 proc. odsetek. Według danych Invigo w całym 2010 roku zainteresowanie Rodziną na Swoim deklarowało ok. 30 proc. klientów pośrednika. Według zapowiedzi rządu w kolejnych latach z programu zostaną wyłączone mieszkania z drugiej ręki, a docelowo, program „Rodzina na swoim“ zostanie wygaszony.

Dodaj opinię:

Może zainteresują Cię również:

    No related posts
video komentarz
Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kredytów mieszkaniowych i hipotecznych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki