Rodzina na Swoim: kredyt mieszkaniowy z dopłatą

Szukaj:


Ponad 23 tysiące rodzin na swoim

Od początku funkcjonowania programu tj. od 24 stycznia 2007 r. z programu „Rodzina na swoim” skorzystały 23.073 rodziny, które zaciągnęły kredyty na łączną kwotę 3,415 mld zł. Po przystąpieniu do programu dwóch kolejnych instytucji, preferencyjny kredyt jest teraz dostępny w 11 bankach.

Popularność programu zdecydowanie wzrosła wraz z początkiem 2009 roku, kiedy weszła w życie nowelizacja Ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, która reguluje program „Rodzina na swoim”. Wprowadzone zmiany znacząco zwiększyły dostępność preferencyjnego kredytu.

W czerwcu, który okazał się kolejnym rekordowym miesiącem udzielono 3107 kredytów z dopłatą na łączną kwotę ponad 555,1 mln zł, co stanowi ponad czterokrotny wzrost w porównaniu do danych z początku roku. W ciągu całego minionego półrocza tj.od 1 stycznia 2009 r. udzielono 12.444 kredytów na łączną kwotę 2,128 mld zł.

Przygotowane pod koniec 2008 r. szacunki zakładały, że w 2009 r. udzielonych będzie ok. 18 tys. kredytów na łączną kwotę 2,2 mld zł. Olbrzymia popularność programu nie oznacza jednak, że zabraknie pieniędzy na dopłaty. Na 2009 r. w zarządzanym przez BGK Funduszu Dopłat, zaplanowano kwotę 80 mln na dopłaty w ramach programu „Rodzina na swoim”. Do końca maja 2009 r. wypłacono 24,2 mln zł. Niezależnie od decyzji o przyznaniu dodatkowych środków przez Ministerstwo Infrastruktury, Bank jest w przypadku wyczerpania środków w Funduszu Dopłat, ustawowo zobowiązany do udzielania dopłat do oprocentowania kredytów ze środków własnych. Osoby zainteresowane kredytem mogą być więc pewne, że program „Rodzina na Swoim” nie przestanie funkcjonować.

Kredyt w ramach programu „Rodzina na swoim” jest obecnie dostępny w 11 bankach, które podpisały umowę z BGK. Są to:  Bank PKO BP SA, Bank Pekao SA, Gospodarczy Bank Wielkopolski SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Mazowiecki Bank Regionalny S.A., Bank Pocztowy SA., Alior Bank S.A., Dombank Hipoteczny Oddział Getin Bank S.A., Pekao Bank Hipoteczny S.A., a od 1 lipca również Bank BPH i Noble Bank.

VN:F [1.8.3_1051]
Ocena: 0.0/10 (0 głosy)

Dodaj opinię:

Może zainteresują Cię również:

    No related posts
video komentarz
Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kredytów mieszkaniowych i hipotecznych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki