Rodzina na Swoim: kredyt mieszkaniowy z dopłatą

Szukaj:


Najlepszy kredyt z dopłatami w Banku Pocztowym

Zdaniem ekspertów Bank Pocztowy proponuje najkorzystniejsze na rynku warunki kredytu hipotecznego z dopłatami z budżetu państwa.

W obecnej sytuacji na rynku coraz większą popularnością cieszy się kredyt hipoteczny z dopłatami do odsetek z budżetu państwa w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim”. Zdaniem analityków jest to obecnie najatrakcyjniejsza forma zobowiązania, gdyż miesięczne obciążenie z tytułu jego spłaty jest ponad dwukrotnie niższe niż w przypadku zwykłych kredytów. Bank Pocztowy zajął pierwsze miejsce w przygotowanym przez firmę doradczą Finamo i dziennik „Polska” rankingu oceniającym warunki, na jakich udzielane są kredyty z dopłatami.

Oferta Banku Pocztowego jest najlepsza za sprawą najniższej na rynku marży wynoszącej 1,30 proc. Dzięki temu raty kredytu hipotecznego są zdecydowanie niższe niż w innych bankach oferujących ten produkt. W porównaniu do banku, który zajął drugie miejsce w rankingu, rata od kredytu w wysokości 300 tys. zł zaciągniętego na 30 lat będzie w Banku Pocztowym niższa o aż 193 zł. Zysk z dopłat przy takim kredycie to ponad 100 tys. zł.

Zgodnie z przepisami wysokość dopłaty to połowa stawki referencyjnej ogłaszanej kwartalnie przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Obecnie wynosi ona 8,64 proc., czyli więcej niż całkowite oprocentowanie kredytu z dopłatami, które w Banku Pocztowym wynosi 6,14 proc. W takiej sytuacji dopłata staje się automatycznie wyższa niż połowa odsetek i w Banku Pocztowym może osiągnąć nawet 70 proc.

Za sprawą styczniowej nowelizacji ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania wzrósł próg wymaganej ceny za metr kwadratowy mieszkania, przez co więcej osób może skorzystać z kredytu z dopłatami do odsetek z budżetu Państwa. W ramach rządowego programu „Rodzina na swoim” o kredyt ubiegać się mogą: małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące co najmniej jedno małoletnie dziecko, albo dziecko (bez względu na jego wiek), na które pobierany jest zasiłek pielęgnacyjny lub dziecko uczące się, do ukończenia przez nie 25 roku życia.

Najistotniejsze cechy kredytu z dopłatami w Banku Pocztowym to:

  • Dopłata do odsetek przyznawana jest na okres pierwszych 8 lat spłaty kredytu.
  • Maksymalna kwota kredytu może wynosić nawet 102 % kosztu inwestycji lub 100 % wartości rynkowej nieruchomości.
  • Okres kredytowania może wynieść nawet 35 lat.
  • Możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu. W przypadku takiej decyzji Klient nie musi zwracać odsetkowej dotacji.
VN:F [1.8.3_1051]
Ocena: 0.0/10 (0 głosy)

Dodaj opinię:

Może zainteresują Cię również:

    No related posts
video komentarz
Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kredytów mieszkaniowych i hipotecznych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki