Rodzina na Swoim: kredyt mieszkaniowy z dopłatą

Szukaj:


Kolejny bank z „Rodziną na Swoim”

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę z Bankiem BPH w sprawie stosowania dopłat do oprocentowania kredytów preferencyjnych w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim”.

Umowa została zawarta 8 czerwca br., a BPH jest kolejnym bankiem, poprzez który można skorzystać z rządowych dopłat do kredytów mieszkaniowych. Kredyt z państwową dopłatą do odsetek jest obecnie dostępny w 13 bankach. Dotychczas kredyt z dopłatą oferowały następujące banki: Bank PKO BP SA, Bank Pekao SA, SKOK-i, Gospodarczy Bank Wielkopolski SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Mazowiecki Bank Regionalny S.A., Bank Pocztowy SA., Alior Bank S.A., Dombank Hipoteczny Oddział Getin Bank S.A., Pekao Bank Hipoteczny S.A.

Program został wprowadzony na mocy ustawy z 8 września 2006 roku o finansowym wspieraniu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków budżetowych przekazuje dopłaty do oprocentowania kredytów mieszkaniowych. Spłata za kredytobiorcę części odsetek dotyczy kredytów udzielonych przez instytucje finansowe, które podpisały z BGK umowy określające zasady, warunki i tryb stosowania dopłat.

Popularność preferencyjnych kredytów rośnie sukcesywnie od początku roku, kiedy weszła w życie nowelizacja Ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, która reguluje program „Rodzina na swoim”. Wprowadzone zmiany znacząco zwiększyły dostępność preferencyjnego kredytu.

W maju udzielono 2858 kredytów z dopłatą na łączną kwotę ponad 511,8 mln zł, co stanowi ponad czterokrotny wzrost w porównaniu do danych z początku roku.

VN:F [1.8.3_1051]
Ocena: 0.0/10 (0 głosy)

Dodaj opinię:

Może zainteresują Cię również:

    No related posts
video komentarz
Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kredytów mieszkaniowych i hipotecznych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki