Rodzina na Swoim: kredyt mieszkaniowy z dopłatą

Szukaj:


“Rodzina na swoim” coraz bardziej popularna

Już od kilku miesięcy mówi się o spadkach cen mieszkań, jednak dopiero teraz widać je wyraźnie. Ponad 10-procentowe zmiany to efekt negocjacji, na które coraz chętniej zgadzają się sprzedający. Na największe upusty możemy liczyć i ze strony deweloperów, którzy mając problemy ze sprzedażą zaczynają wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, i osób próbujących sprzedać mieszkanie na rynku wtórnym (upusty mogą sięgać nawet kilkunastu procent).

Taka sytuacja sprzyja osobom chcącym nabyć mieszkanie w ramach programu „Rodzina na swoim’”. Mogą one zaciągnąć kredyt hipoteczny w złotych, w którym państwo przez osiem lat spłaca połowę miesięcznych odsetek. Z uwagi na niezbyt wysokie limity cen metra kwadratowego mieszkań, jakie obowiązywały jeszcze w ubiegłym roku, pogram ten nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Jednak podniesienie progów cenowych w styczniu 2009 r. oraz spadek cen nieruchomości spowodował, że ta forma finansowania stała się bardzo popularna. Z ostatnich informacji wynika, że w lutym udzielono aż 1319 takich kredytów, czyli dwukrotnie więcej niż miesiąc wcześniej.

W kolejnych miesiącach liczba ta może być coraz większa, ponieważ ceny nieruchomości wciąż powinny spadać i więcej mieszkań będzie kwalifikowało się do projektu. Deweloperzy budujący niedrogie inwestycje upatrzyli w tym projekcie swoją szansę i coraz intensywniej kierują swoją ofertę do osób zainteresowanych tym właśnie sposobem finansowania. Ponadto Bank Gospodarstwa Krajowego, który koordynuje projekt, zaprosił do współpracy kolejne banki (w tej chwili kredyt z dofinansowaniem otrzymamy w siedmiu komercyjnych bankach), co sprawi, że produkt ten dotrze do większej liczby osób.

Popularność „Rodziny na swoim” oraz fakt, że osoby, które czekały na spadki cen, teraz wracają na rynek i kupują mieszkania, przekłada się na zwiększenie liczby zawieranych transakcji. Widać to wyraźnie, zarówno w Open Finance, jak i Home Broker. Prognozujemy, że w marcu transakcji tych będzie jeszcze więcej.

Aleksandra Szarek, specjalista rynku nieruchomości Home Broker

VN:F [1.8.3_1051]
Ocena: 0.0/10 (0 głosy)

Dodaj opinię:

Może zainteresują Cię również:

    No related posts
video komentarz
Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kredytów mieszkaniowych i hipotecznych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki